Jedną z usług jaką świadczę w ramach mojej działalności fizjoterapeutycznej  jest prowadzenie specjalistycznych kursów i warsztatów z dziedziny szeroko rozumianej Terapii Manualnej. Są one przeznaczone dla studentów fizjoterapii, fizjoterapeutów, terapeutów manualnych oraz trenerów personalnych, którzy dbają o praktyczny rozwój swojej wiedzy i umiejętności manualnych tak ważny w pracy z pacjentami i klientami którzy trafiają w ich ręce.  Poniżej znajduje się opis i lista kursów, które prowadzę:

 

Flossing  

 

Metoda wykorzystuje elastyczną lateksową taśmę w terapii manualnej i szeroko rozumianym treningu terapeutycznym podnosząc wydajność podstawowych technik leczniczych oraz treningowych  sprawiając, że praca z pacjentem przynosi szybsze i trwalsze efekty.  Jest to owijanie danej okolicy ciała elastyczną taśmą flossband w celu wywołania miejscowej kompresji tkanek miękkich. Podczas aplikacji taśmy pacjent wykonuje z polecenia terapeuty różnego rodzaju ruchy, które mają na celu np poprawienie zakresu ruchu danego stawu, przywrócenie elastyczności mięśnia bądź poprawę mobilności powięzi. 

 

Suche igłowanie 

 

Jest to metoda mechanicznego drażnienia mięśniowo-powięziowych    punktów spustowych  przy pomocy igły do akupunktury. Jako, że podczas igłowania tkanki nie wprowadza się do niej żadnego płynu metoda nazywana jest suchym igłowaniem. Efekt  nakłucie napiętego mięśnia porównuje się do jego rozmasowania z tą różnicą, że igłowanie trwa kilka sekund a masaż nawet do pół godziny. Jest to metoda znana na świecie już od około 80 lat, w Polsce prężnie rozpowszechniana dopiero od kilku. Wymaga dobrej znajomości anatomii i w rękach specjalisty pozwala pozbyć się nawet najbardziej uciążliwego bólu, którego źródłem może być mięsień. 

 

Podstawy diagnostyki klinicznej oraz biomechanicznej kręgosłupa lędźwiowego i stawu biodrowego. 

 

Celem warsztatów jest przedstawienie i usystematyzowanie wiadomości z zakresu diagnozowania i leczenia szeroko pojętych bólów kręgosłupa lędźwiowego i poniekąd kończyny dolnej, której dysfunkcje mogą powodować problemy właśnie w odcinku lędźwiowym. Podczas kursu dominować będzie model biomechaniczny, który we wsparciu standaryzowanych  testów diagnostycznych (SLUMP, LASEQUE, BOWSTRING) zapewni większą skuteczność w pracy Terapeuty Manualnego. Przedstawiony materiał będzie algorytmem postępowania terapeutycznego począwszy od wywiadu a skończywszy na profilaktyce co będzie stanowiło podstawę do samodzielnej pracy w profesjonalnym gabinecie.

 

 

 

 

 

 

Call Now Button
Follow by Email
Facebook
INSTAGRAM